בחר אזור:
היום הלילה מחר
7°c 3°c 6°c
*הנתונים בחסות weather.yahoo.com
׳₪׳¨׳¡׳•׳ž׳•׳×

סקוטלנד מדריך למטייל

סקוטלנד אנגליה

מידע כללי :
סקוטלנד נמצאת בחלק הצפוני של האיים הבריטיים,
סקוטלנד ארץ עם יותר מ-50 איים, החלק הדרומי גובל באנגליה ובכל יתר הצדדים ימים, הים הצפוני, והים האירלנדי. עד המאה ה-18 הייתה סקוטלנד ממלכה נפרדת, לאחר האיחוד עם ארצות בריטניה סקוטלנד שייכת לאיי בריטניה או הממלכה המאוחדת, סקוטלנד ידועה במפלצת מלוך נס מפלצת גדולה החיה באגם באזור לוך נס בחלק הצפוני של סקוטלנד על גבול ההרים הצפוניים בהיילנדס הסקוטיים. לסקוטלנד מורשת כדורגל עולמית ומפוארת הרבה שנים.
שטחי סקוטלנד אהובים מאוד על מטיילי הטירות וההרים הירוקים, איים רבים צמודים ליבשת והם מטרות לביקורי תיירים. סקוטלנד מדינה קרה מאוד חלק מהריה מושלגים.


טירה סקוטית
הכלכלה של סקוטלנד מאוד חזקה נשענת על החברות בשוק האירופי המשותף. סקוטלנד ידועה בשטחי מסחר רבים היי טק, פחם, פלדה, תיירות, חקלאות חזקה בענפי בקר, דגי סלמון, המטבע של סקוטלנד הוא הפאונד האנגלי.
יהודים בסקוטלנד :
גם בסקוטלנד יש יהודים מספרם הוא 9000 רובם בגלזגו ומקצתם באדינבורו, יש בתי כנסת, בתי ספר יסודי ותיכון.
הטיסות הכי זולות לאנגליה
המחיר הזול ביותר לטיסה ללונדון אנגליה !


ערים :
אדינבורו עיר הבירה, גלזגו, פורט ויליאם, אברדין, טוברמורי, פרסטוויק, סטרומנס, קירקוול, לרוויק, אלגין, פיטרהד, אובאן, ברדין, סטירלינג, דאנדי
דאנפהרמלין, פאלסלי, גרינוק, ואיסטמיי הצפונית ביותר.
כביש 9A הוא הכביש הראשי מדרום לצפון ו-85A הוא כביש הרוחב במרכז סקוטלנד.
איך להגיע :
טיסה ישירה לאחד משדות התעופה של סקוטלנד, אדינבורו, גלזגו, אברדין ופרסוויק, עליה צפונה מאנגליה מהעיר קארליסל, או על אחד הכבישים הראשיים או במזרח או במערב, וברכבת מלונדון .


מה עושים/רואים :
סקוטלנד היא ארץ הטיולים במכונית, אגמים ענקיים שבחורף קופאים ,הנחלים כאן זורמים במלא עוצמתם כל השנה, הרים וגאיות ירוקים כל השנה, תצפיות על בעלי חיים, מוזיאונים, תיאטרונים, טירות עתיקות מבצרים מימי המלחמות נגד האנגלים ובכלל זה חומת אנטוניוס בדרום המדינה שתפקידה היה להגן על אנגליה נגד הסקוטים שלא יפלשו. גם כאן יש בארים ומסעדות והבירות כאן הן באיכות מעולה כמו הגינס רק בייצור מקומי.

ספורט :
לסקוטלנד כמה קבוצות כדורגל מפורסמות אך ללא השואה לאנגליה כלל ועיקר, עוד ענפי ספורט הם קריקט, רכיבה על אופניים, בדמינגטון, גולף, כדורסל, קארלינג, סנוקר, שחיה, טניס, רוגבי וכמובן מרוצי מסלולים למיניהם.


לאן להמשיך :
יורדים חזרה דרומה לאנגליה, עולים על טיסה לאירופה מאחד משדות התעופה הלאומיים, שטים ביאכטה לאירלנד השכנה,
או שייט ללונדון ומשם ממשיכים.

 

x

׳”׳“׳₪׳¡׳” google +1 - uk


שם מלא (אנגלית)
תאריך
טלפון
אימייל
טקסט חופשי:
תודה שהזנתם את הפרטים שלכם, אנו נחזור אלייכם בהקדם .